Západočeský badmintonový svaz

Badminton v Plzeňském a Karlovarském kraji


Přeskočit na navigaci

Českokrumlovský turnaj regionálních výběrů U13

Č.Krumlov 24.-25.května 2014

O víkendu se skupina našich mladých talentů (Jan Viktora, Šimon Mráz, Ondřej Šilhan, Jan Hora, Nicole Hlušičková, Eliška Zemková a Eva Horová) zúčastnila turnaje regionálních výběrů v Českém Krumlově. Na začátku turnaje bylo devět týmů nalosováno do tří skupin. My jsme do skupiny dostali Východní Čechy a Jižní Moravu. V prvním zápase jsme přehráli Jižní Moravu a pak šlo o to, zda skončíme ve skupině druzí nebo ji snad i vyhrajeme? Kdo zná hráče věkové kategorie U13, tak mu bylo jasné, že Východní Čechy jsou jasným favoritem. Západočeši se však nedali a před-vedli úžasný bojovný týmový výkon. Asi tady nemá cenu někoho konkrétně vyzdvihovat. Každý, kdo tady vybojoval bod, předvedl na hřišti vynikající hru a bojovnost. Vítězství 4:3 nás tedy posunulo do skupiny, kde se hrálo o medaile a šlo jen o to, jaká to bude.

V neděli jsme tedy bojovali proti Jižním Čechám a Severní Moravě. Zase jsme zahráli velice pěkné zápasy. Bohužel s každým týmem nám chyběl jeden bodík a oba zápasy jsme prohráli 4:3. Tím pádem z toho bylo celkové třetí místo. Možná jsme byli po turnaji chvilku malinko zklamáni. Nicméně brzy převládla radost z krásného umístění, které nikdo před začátkem turnaje nečekal. Doufám, že si všichni užili, hezký sportovní víkend v perfektní badmintonové hale a snad budou zkušenosti, že se dá hrát s každým, motivací k dalším tréninkům.

Jiří Viktora, kouč týmu a spolu s Petrem Horou doprovod hráčů

Poznámka: Papírové předpoklady (bodové ohodnocení týmů provedené za účelem nasazení týmů do skupin a následné rozlosování před turnajem) byly následující: Severní Morava 67, Východní Čechy 68, Jižní Čechy 83, Praha 89, Střední Čechy 102, Jižní Morava 107, Západní Čechy 109, Severní Čechy 115 (bodové ohodnocení je tvořeno součtem umístění nejlepších 3 chlapců a nejlepších 3 dívek příslušného družstva na turnaji).

Nic nového pod sluncem, konstatujeme-li, že aktuální žebříček ne vždy může vystihnout aktuální výkonnost. A nic nového pod sluncem, řekneme-li, že soutěže družstev mají své kouzlo, mnohdy přinášejí neočekávané výkony a mívají naprosto jedinečnou atmosféru.

Účast na turnaji byla financována převážně z prostředků Západočeského badmintonového svazu, se spoluúčastí hráčů. Děkuji všem členům družstva za výkony, gratuluju k umístění, doprovodu pak děkuji za obětavost a trpělivost a připojuji se k poslední větě Jirkovy zprávičky: i já věřím, že hráči získali zkušenosti a hlavně motivaci pro další přípravu.

Milada Nováková, předsedkyně ZpčBaS v Plzni

Výběry Č.Krumlov 2014
Výběry Č.Krumlov 2014

Nacházíte se v sekci: Hlavní stránka » Různé

© Západočeský badmintonový svaz
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!