Západočeský badmintonový svaz

Badminton v Plzeňském a Karlovarském kraji


Přeskočit na navigaci

Výsledky turnajů v kategorii do 19 let (U19) v sezóně 2009/10

U19 GP(A) Liberec, 17.-18.4.2010

Jméno a oddílDvouhraČtyřhraMix
Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň) 9.-16. 9.-16. (Bathory M.) 9.-16. (Křížová N.)
Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň) 17.-32. 9.-16. (Škopek P.) 17.-32. (Uhlířová T.)
Krejčová Kateřina (USK Plzeň) 3.-4. 1. (Pilařová L.) ---
Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň) 9.-16. --- 9.-16. (Škopek P.)
Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň) 9.-16. 9.-16. (Basáková K.) 17.-32. (Bathory M.)
Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň) --- 9.-16. (Uhlířová T.) 17.-32. (Sklář D.)
Další informace: kompletní výsledky turnaje

U19 GP(C kval.) Bílá Hora, 11.4.2010

DisciplínaMedailisté
DM 1. Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň), 2. Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň), 3.-4. Vacek Petr ml. (Sokol Doubravka), 3.-4. Steiner Ondřej (Sokol Doubravka)
1. Krejčová Kateřina (USK Plzeň), 2. Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 3. Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň), 4. Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň)
ČM 1. Škopek Petr - Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň), 2. Vacek Petr ml. - Steiner Ondřej (Sokol Doubravka)
ČŽ 1. Basáková Karin - Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň), 2. Křížová Nikola - Benýšková Veronika (Bílá Hora Plzeň, BKV Plzeň), 3. Janoušková Alena - Kolářová Hana (Sokol Doubravka)
MIX 1. Škopek Petr - Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 2. Bathory Michal - Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň), 3.-4. Vacek Petr ml. - Kolářová Hana (Sokol Doubravka), 3.-4. Steiner Ondřej - Janoušková Alena (Sokol Doubravka)
Další informace: kompletní výsledky turnaje

U19 Mistrovství ČR družstev dorostu Č. Krumlov, 27.-28.3.2010

1. TJ Astra Praha ZM
2. TJ Sokol Plzeň - Doubravka
3. SKB Český Krumlov
4. TJ Chemička Ústí nad Labem
5. TJ Orlová - Lutyně
6. Super Stars Most
7. TJ Sokol Židlochovice

Složení družstva: Lucie Havlová, Lucie Kolářová, Veronika Úblová, Lukáš Zevl (hostující z BK 93 Hořovice), Ondřej Steiner, Petr Vacek

U19 GP(C otevř.) Pohár Vlaštovky, BKV Plzeň, 21.2.2010

DisciplínaMedailisté
DM 1. Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň), 2. Král Martin (Baník Most), 3. Hába Tomáš (Super Stars Most), 4. Stanislav Bílek (Super Stars Most)
1. Koldová Veronika (Super Stars Most), 2. Pokorná Pavlína (Super Stars Most), 3. Čečková Veronika (Sokol Doubravka), 4. Kolářová Hana (Sokol Doubravka)
ČM 1. Král Martin - Seifert Herbert (Baník Most), 2. Bílek Stanislav - Hába Tomáš (Super Stars Most), 3. Louda Jiří - Soukup Lukáš (Bílá Hora Plzeň – BKV Plzeň), 4. Bathory Michal - Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň)
ČŽ 1. Koldová Veronika - Pokorná Pavlína (Super Stars Most), 2. Čečková Veronika - Fremrová Eliška (Sokol Doubravka), 3. Basáková Karin - Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 4. Benýšková Veronika - Kolářová Hana (BKV Plzeň, Sokol Doubravka)
MIX 1. Bílek Stanislav - Koldová Veronika (Super Stars Most), 2. Hába Tomáš - Pokorná Pavlína (Super Stars Most), 3. Škopek Petr - Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 4. Bathory Michal - Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň)

U19 Mistrovství ČR Ústí nad Labem, 20.-21.2.2010

Jméno a oddílDvouhraČtyřhraMix
Steiner Ondřej (Sokol Doubravka) 17.-32. --- 9.-16. (Úblová V.)
Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň) 17.-32. 9.-16. (Marek M.) ---
Havlová Lucie (Sokol Doubravka) 1. --- 1. (Zevl L.)
Kolářová Lucie (Sokol Doubravka) 9.-16. 5.-8. (Pavelková Z.) 9.-16. (Ludík M.)
Krejčová Kateřina (USK Plzeň) 9.-16. 2. (Pilařová L.) ---
Úblová Veronika (Sokol Doubravka) 9.-16. 9.-16. (Gavelčíková E.) 9.-16. (Steiner O.)

U19 SKP jednotlivců 25.ZŠ Plzeň, 16.1.2010

DisciplínaMedailisté
DM 1. Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň), 2. Steiner Ondřej (Sokol Doubravka), 3. Louda Jiří (Bílá Hora Plzeň), 4. Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň)
1. Krejčová Kateřina (USK Plzeň), 2. Kolářová Lucie (Sokol Doubravka), 3. Úblová Veronika (Sokol Doubravka), 4. Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň)
ČM 1. Louda Jiří - Soukup Lukáš (Bílá Hora Plzeň, BKV Plzeň), 2. Bathory Michal - Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň), 3. Matas David - Fencl Stanislav (USK Plzeň)
ČŽ 1. Krejčová Kateřina - Křížová Nikola (USK Plzeň, Bílá Hora Plzeň), 2. Kolářová Lucie - Úblová Veronika (Sokol Doubravka), 3.-4. Vokurková Veronika - Benýšková Veronika (Sokol Doubravka, BKV Plzeň), 3.-4. Uhlířová Tereza - Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň)
MIX 1. Steiner Ondřej - Kolářová Lucie (Sokol Doubravka), 2. Škopek Petr - Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 3.-4. Matas David - Čečková Veronika (USK Plzeň, Sokol Doubravka), 3.-4. Louda Jiří - Úblová Veronika (Bílá Hora Plzeň, Sokol Doubravka)

U19 Přebor ČOS Plzeň, 12.-13.12.2009

DisciplínaMedailisté
DM 1. Světnička Michal (So Židlochovice), 2. Komár Tomáš (Sokol Klimkovice), 3.-4. Steiner Ondřej (Sokol Doubravka), 3.-4. Kačinetz Tomáš (Sokol Radotín)
1. Myšáková Michaela (Astra Praha), 2. Úblová Veronika (Sokol Doubravka), 3.-4. Jančatová Marta (Sokol Klimkovice), 3.-4. Firerová Veronika (Sokol Č.B.)
ČM 1. Waller Tomáš – Barák Matyáš (Astra Praha), 2. Komár Tomáš – Gamon Jakub (Sokol Klimkovice), 3.-4. Škopek Petr – Bathory Michal (Bílá Hora), 3.-4. Světnička Michal – Marek Michal (Sokol Židlochovice/Sokol Č.B.)
ČŽ 1. Úblová Veronika – Jančatová Marta (Sokol Doubravka/Sokol Klimkovice), 2. Myšáková Michaela – Brečkayová Michaela (Astra Praha), 3.-4. Firerová Veronika – Matějková Lucie (Sokol Č.Budějovice), 3.-4. Čečková Veronika – Fremrová Eliška (Sokol Doubravka)
MIX 1. Světnička Michal – Úblová Veronika (Sokol Židlochovice/Sokol Doubravka), 2. Barák Matyáš – Myšáková Michaela (Astra Praha), 3.-4. Matas David – Štarková Terza (USK Plzeň/Sokol Radotín), 3.-4. Marek Michal – Firerová Veronika (Sokol Č.Budějovice)

Během přeboru se odehrálo velké množství zápasů, kromě semifinále a finále se hrálo na jeden set do 30 bodů. Tato neobvyklá úprava herního systému byla vynucena velkým počtem účastníků.

V průběhu turnaje, který se konal na šesti kurtech po dobu celkem 17 hodin, byly sehrány tři stovky zápasů a spotřebováno dvacet tuctů péřových míčků Yonex Plachtič velmi dobré kvality.

Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal židlochovický Michal Světnička (naroz.1994), který si vybojoval v kategorii dorostu zlato v mixu, zlato ve dvouhře a bronz ve čtyřhře. Mezi děvčaty byla nejúspěšnější domácí (ještě ne patnáctiletá, ale již startující v kategorii dorostu) Veronika Úblová se ziskem zlaté medaile v mixu a ve čtyřhře a stříbrné medaile ve dvouhře.

V kategorii mladších hráčů zaujaly především výkony hráček Astry Praha (Brunátové a Zychové), mezi chlapci se líbili hlavně hráči Slovanu Vesec.

Pro zajímavost: přeborníky ČOS se stali ve dvanácti případech členové nesokolských badmintonových klubů, v osmi případech členové sokolských badmintonových oddílů. Z celkového počtu osmi desítek rozdělených medailí získali ale nadpoloviční většinu (44) sokolští badmintonisté. Úspěšní byli především v kategorii dorostu, naopak v kategorii do 15 let se více medailistů rekrutovalo z nesokolských badmintonových klubů. V nejmladší věkové kategorii byl zisk medailí poměrně vyrovnaný ve dvouhrách, v párových disciplinách pak měli výrazně navrch sokolové.

Přestože se turnaj podařilo zvládnout, domníváme se, že by do budoucna bylo lepší pořádat přebory jednotlivců odděleně pro kategorie žactva a pro kategorie dorostu a vyplnit těmito akcemi eventuální větší mezery v celostátním termínovém kalendáři.

Za pořadatele Milada Nováková

U19 MMČR juniorů Orlová, 26.-29.11.2009

Jméno a oddílDvouhraČtyřhraMix
Havlová Lucie (Sokol Doubravka) 9.-16. 9.-16. (Pavelková Z.) 2. (Zevl L.)
Krejčová Kateřina (USK Plzeň) 9.-16. 9.-16. (Pilařová P.) 9.-16. (Netík M.)
Kolářová Lucie (Sokol Doubravka) 17.-32. 9.-16. (Jechová T.) 33.-64. (Löffler M.)
Úblová Veronika (Sokol Doubravka) 33.-64. 17.-32. (Jančatová M.) ---
Další informace: Kompletní výsledky turnaje

U19 GP(A) 25.ZŠ Plzeň, 21.-22.11.2009

Jméno a oddílDvouhraČtyřhraMix
Steiner Ondřej (Sokol Doubravka) 9.-16. 9.-16. (Večerka V.) 9.-16. (Čečková V.)
Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň) 17.-32. 9.-16. (Škopek P.) 17.-32. (Basáková K.)
Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň) 17.-32. 9.-16. (Bathory M.) 17.-32. (Křížová N.)
Kolářová Lucie (Sokol Doubravka) 3.-4. 2. (Lajdová T.) 3.-4. (Stoklas I.)
Krejčová Kateřina (USK Plzeň) 5.-8. 1. (Pilařová L.) 2. (Loffler M.)
Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň) 9.-16. 5.-8. (Basáková K.) 9.-16. (Světnička M.)
Úblová Veronika (Sokol Doubravka) 9.-16. 5.-8. (Jančatová M.) 9.-16. (Holeček J.)
Čečková Veronika (Sokol Doubravka) 17.-32. 9.-16. (Ondrášková V.) 9.-16. (Steiner O.)
Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň) 17.-32. 5.-8. (Uhlířová T.) 17.-32. (Bathory M.)
Křížová Nikola(Bílá Hora Plzeň) 17.-32. 5.-8. (Fričová A.) 17.-32. (Škopek P.)

U19 GP(C kval.) Bílá Hora, 8.11.2009

DisciplínaMedailisté
DM 1. Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň), 2. Steiner Ondřej (Sokol Doubravka), 3. Vacek Petr (Sokol Doubravka), 4. Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň)
1. Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň), 2. Čečková Veronika (Sokol Doubravka), 3. Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 4. Benýšková Veronika (BKV Plzeň)
ČM 1. Škopek Petr - Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň), 2. Vacek Petr - Steiner Ondřej (Sokol Doubravka), 3. Matas David - Fencl Stanislav (USK Plzeň)
ČŽ 1. Basáková Karin - Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň), 2. Čečková Veronika - Fremrová Eliška (Sokol Doubravka), 3. Benýšková Veronika - Křížová Nikola (BKV Plzeň, Bílá Hora Plzeň)
MIX 1. Škopek Petr - Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 2. Steiner Ondřej - Fremrová Eliška (Sokol Doubravka), 3.-4. Vacek Petr - Uhlířová Tereza (Sokol Doubravka, Bílá Hora Plzeň), 3.-4. Bathory Michal - Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň)

U19 GP(A) Přerov, 30.10.-1.11.2009

Jméno a oddílDvouhraČtyřhraMix
Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň) 9.-16. 9.-16. (Steiner O.) 5.-8. (Maixnerová K.)
Steiner Ondřej (Sokol Doubravka) 17.-32. 9.-16. (Škopek P.) 17.-32. (Úblová V.)
Kolářová Lucie (Sokol Doubravka) 5.-8. 9.-16. (Úblová V.) 5.-8. (Stoklas I.)
Úblová Veronika (Sokol Doubravka) 17.-32. 9.-16. (Kolářová L.) 17.-32. (Steiner O.)
Další informace: kompletní turnajové pavouky

U19 GP(C kval.) Karlovy Vary, 11.10.2009

DisciplínaMedailisté
DM 1. Škopek Petr (Bílá Hora Plzeň), 2. Steiner Ondřej (Sokol Doubravka), 3. Vacek Petr (Sokol Doubravka), 4. Matas David (USK Plzeň)
1. Kolářová Lucie (Sokol Doubravka), 2. Úblová Veronika (Sokol Doubravka), 3. Uhlířová Tereza (Bílá Hora Plzeň), 4. Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň)
ČM 1. Škopek Petr - Bathory Michal (Bílá Hora Plzeň), 2. Steiner Ondřej - Vacek Petr (Sokol Doubravka), 3. Melmuka Martin - Baloun Marek (Sn Karlovy Vary)
ČŽ 1. Kolářová Lucie - Úblová Veronika (Sokol Doubravka), 2. Uhlířová Tereza - Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň)
MIX 1. Steiner Ondřej - Kolářová Lucie (Sokol Doubravka), 2. Bathory Michal - Basáková Karin (Bílá Hora Plzeň), 3. Škopek Petr - Křížová Nikola (Bílá Hora Plzeň), 4. Matas David - Uhlířová Tereza (USK Plzeň, Bílá Hora Plzeň)

Nacházíte se v sekci: Hlavní stránka » Archiv » Výsledky 2009-10 » U19

Vytisknout tuto stránku

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!