Západočeský badmintonový svaz

Badminton v Plzeňském a Karlovarském kraji


Přeskočit na navigaci

Výsledky různých neoficiálních turnajů v sezóně 2010/11

Oplatka Kolonáda, Mar. Lázně, 9.4.2011

KategoriePořadí
U10 Dívky 1. Antošová Adéla (TJ Astra Praha), 2. Hlušičková Nicole (TJ Bílá Hora Plzeň), 3. Schořová Adéla (BaC Esiko Kladno) Chlapci 1. Častorál Vojta (TJ Bílá Hora Plzeň), 2. Polášek Richard ( TJ Jiskra Nejdek), 3. Wolf Vojtěch (TJ Jiskra Nejdek)
U13 Dívky 1. Nová Veronika (BK Goram Teplice), 2. Vatashchuk Romana (TJ Slovan Karlovy Vary), 3. Raitmayerová Adéla (TJ Bílá Hora Plzeň) Chlapci 1. Polášek Roland (TJ Jiskra Nejdek), 2. Valter Ondřej (BK Goram Teplice), 3. Cintl Matěj (DDM Mariánské Lázně)
U15 Dívky 1. Vatashchuk Kateřina (TJ Slovan Karlovy Vary), 2. Kozáková Kateřina (TJ JIskra Nejdek), 3. Wolfová Stanislava (TJ Jiskra Nejdek) Chlapci 1. Löbel Ondřej (TJ Jiskra Nejdek), 2. Cintl Štěpán (DDM Mariánské Lázně), 3. Charvát Dominik (DDM Mariánské Lázně)

Turnaj rodičů s dětmi, 25. ZŠ Plzeň, 18.12.2010

DisciplínaPořadí
ML Skupina mladších hráčů (do 12 let) 1. Legátová Anna – Legát Jiří, 2. Vatashchuk Romana – Vatashchuk Táňa, 3. Častorál Vojtěch – Pihera Dalibor
ST Skupina starších hráčů (nad 12 let) 1. Vatashchuk Kateryna – Vatashchuk Michael, 2. Šíp Filip – Šmíd Jan, 3. Pistulka Radek – Pistulka Petr

Turnaj uspořádal Západočeský badmintonový svaz v sobotu 18. prosince 2010 v uvolněném termínu původně plánovaného 2. kola KP družstev U13 . Překvapivě se sešlo 37 dvojic ; hráči ze tří plzeňských a dvou mimoplzeňských oddílů přivedli na kurty své rodiče, prarodiče, starší dospělé sourozence či jiné příbuzné, nebo jen známé s kladným vztahem k badmintonu – přesně tak, jak to bylo v pro-pozicích turnaje uvedeno. S ohledem na rozmanitý věk a výkonnost účastníků byli hráči rozděleni do dvou základní věkových skupin (podle věku mladšího hráče) a v nich pak rozlosováni do dalších 4 až 5-ti členných skupin, ve kterých byly sehrány zápasy systémem „každý s každým“. Dvě nejlepší dvojice z každé skupiny následně postoupily do finálové části, ty hůře umístěné pak do „útěchy“. Tady byl uplatněn k.o. systém, se zápasem o pořadí v každém kole. Vše se hrálo na jeden set do 30 bodů, během turnaje se odehrálo 111 zápasů. Věk nejmladších účastníků byl 7 let (Hora Jan, Kočová Karolína, Dušková Denisa), k nejstarším účastníkům patřili Viktora Jiří st. a Kořán Tomáš, kteří už překročili šedesátku.

Děkuji všem rodičům, ostatním příbuzným a známým, kteří obětovali svůj čas v předvánočním shonu a umožnili dětem hezký zážitek v podobě společně absolvovaného turnaje. Turnaj se líbil a dokonce někteří rodiče by si přáli jeho opakování víckrát ročně. Možná se o to pokusíme ještě v závěru sezóny, ale prozatím mohu s jistotou slíbit, že na předvánoční turnaj v r. 2011 určitě dojde!

Hezké Vánoce přeje
Milada Nováková

Přebor neregistrovaných 25. ZŠ Plzeň, 28.11.2010

DisciplínaPořadí
Dvouhra muži 1. Altman Petr, 2. Steiner Miroslav, 3. Šmíd Jan, 4. Beneš Jiří, 5.-6. Dolejš Dominik, Matoušek Jan, 7.-8. Kříž Tomáš, Zachar Martin, 9.-10. Gaššo Radek, Pečený Michal
Dvouhra ženy 1. Kuhajdová Adéla, 2. Radová Iveta, 3. Červená Lenka
Čtyřhry 1. Steiner – Matoušek, 2. Šmíd – Kříž, 3. Gaššo – Zachar, 4. Altman – Radová, 5. Beneš – Červená, 6. Pečený – Kuhajdová, 7. Dolejš – Dolejš

Zúčastnilo se 11 mužů a 3 ženy, věk účastníků se pohyboval v rozmezí 19 až 49 let.

Ve dvouhrách mužů byl zvolen herní systém ve dvou skupinách s tím, že hráči na prvních čtyřech místech postupují do k.o. systému. Ženy sehrály své zápasy systémem „každá s každou“. Čtyřhry a smíšené čtyřhry se hrály dohromady, ve dvou skupinách (3 a 4-členné), přičemž z každé skupiny postoupily dva nejlepší páry do semifinále. Páry na třetím, resp. čtvrtém místě v tabulce sehrály vzájemné zápasy o umístění. Vše se hrálo na 1 set do 30 bodů, pořadatel nabídl plastové míčky, někteří z účastníků dali přednost vlastním péřovým.

Celkem bylo sehráno 44 zápasů.

Škoda, že se turnaje nezúčastnili hráči, kteří na různých místech docházejí do skupin rekreačních badmintonistů. Možná to dokumentuje skutečnost, že nechtějí být „organizováni“, že si jen občas chtějí přijít zahrát pro radost, se svými známými, do „své“ skupiny. Možná se obávali, že by jejich síly na celodenní zátěž nestačily – kdo ví? Každopádně ale ti, co přišli, zjišťovali v závěru, kam a kdy si mohou přijít zahrát a ptali se, jestli se podobný turnaj náhodou neuskuteční dříve než za rok. Upřímně řečeno – to byly taky hlavní důvody, proč jsme turnaj vůbec pořádali – čekali jsme, že turnaj u mnohých probudí další zájem.

Termín příštího podobného turnaje bude pravděpodobně na konci března příštího roku.

Za pořadatele Milada Nováková

Nacházíte se v sekci: Hlavní stránka » Archiv » Výsledky 2010-11 » Ostatní soutěže

© Západočeský badmintonový svaz
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!